Spalanie tłuszczu

Spalanie tłuszczu

Najszybszy sposób na to, aby pozbyć się nadmiernego tłuszczu z Calisthenics 

Dzień dobry, mój przyjacielu! Jak się dzisiaj masz?

O chłopie. Od czego mam zacząć?

Kiedy spojrzysz na naukową stronę spalania tłuszczu, jest to niezwykle łatwe i niezwykle proste. Jeśli spojrzysz na utratę tłuszczu z punktu widzenia sprzedaży, w tym złudnym przemyśle fitness, koncepcja staje się znacznie bardziej skomplikowana, niż powinna!

Od wykonania 1 godziny nieskutecznych treningów ab, aż do zażycia 2 miarek białka w proszku (a następnie siedzenie w toalecie przez 30 minut następnego dnia), w końcu miałem dość podążania za radami tak zwanych “ekspertów” i dlatego za moją misję uznałem to, aby dotrzeć do fundamentalnej prawdy o tym, jak naprawdę działało odchudzanie.

(Także, abym mógł mieć te abs, o których tak marzyłem każdej nocy…Chciałem je cholernie mocno, człowieku!)

Jeśli możesz wyciągnąć tylko jedną rzecz z tego artykułu, niech to będzie to: “Raz zrozumiesz zasady, zastosowanie będzie łatwe.”

Jeśli twój plan utraty tłuszczu obecnie nie działa, to po prostu dlatego, że nie przestrzegasz podstawowych zasad, jak faktycznie spalić tkankę tłuszczową. 

Ale nie martw się przyjacielu, ponieważ mam zamiar podzielić się z Tobą 3 najprostszymi (ale najbardziej skutecznymi) zasadami spalania tłuszczu, które nieuchronnie prowadzą do utraty tłuszczu szybciej niż kiedykolwiek wcześniej:

Deficyt kalorii

W skrócie – deficyt kalorii to stan, w którym konsumujesz mniej kalorii, niż spala twoje ciało. Biorąc pod uwagę, spożywanie mniejszej ilości kalorii niż spalanie ich jest JEDYNYM sposobem na utratę tkanki tłuszczowej. 

Na przykład – jeśli spalę 2500 kalorii dziennie, stracę tkankę tłuszczową tylko wtedy, gdy zjem mniej niż 2500 kalorii. Możesz wypróbować wszystkie wymyślne diety, cykle ab lub sportowe metody redukcji , które chcesz, ale jeśli twoje ciało nie ma stałego deficytu kalorii, to NIGDY nie stracisz tkanki tłuszczowej. 

Podsumowując – jeśli Twoim głównym celem jest utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej z pomocą Calisthenics, upewnij się, że masz stały deficyt kalorii, aby usunąć nadmiar tłuszczu wokół ciała. (W PRZECIWNYM WYPADKU ŻADNA INNA METODA NIE ZADZIAŁA!)

Utrata tkanki tłuszczowej wynika z diety, a nie z ciągłych ćwiczeń kardio Chociaż kardio to świetny sposób na poprawę zdrowia układu sercowo-naczyniowego przy jednoczesnym spalaniu dodatkowych kalorii w procesie, kardio NIE jest rozwiązaniem na spalanie tłuszczu.

Jak wspomniano wcześniej, utrata tłuszczu wynika z deficytu kalorii, w którym spożywasz mniej kalorii niż spalasz. Powiedziawszy to – jeśli bez końca jesz złej jakości składniki odżywcze, a następnie idziesz na siłownię pobiegać na bieżni przez godzinę, aby “spalić dodatkowe kalorie”, to dosłownie stracisz swój czas….i dążysz do nikąd. 

Tak, możesz użyć kardio, aby wspomóc swoją utratę tłuszczu, ale używaj kardio tylko do uzupełnienia swojego planu, ponieważ zbyt wiele, zbyt wcześnie prowadzi tylko do wypalenia (tak jak ja nauczyłem się tego na własnej skórze w przeszłości!).

Węglowodany i tłuszcze nie czynią cię grubym – przejadanie, tak.

Węglowodany są głównym źródłem energii dla naszego organizmu, a zdrowe tłuszcze są niezbędne do naturalnej produkcji testosteronu i funkcji hormonalnych. (Oczywiście – potrzebujemy białek do przyrostu i odbudowy mięśni, nie zapomnij o tym!)

Jeśli twój obecny plan odżywiania pozostawia cię zmęczonym, leniwym i jeszcze bardziej głodnym, mogę ci już powiedzieć, nawet nie patrząc, że nie konsumujesz wystarczającej ilości węglowodanów i/lub tłuszczów.  

Poleganie tylko na sałatkach z kurczaka doprowadzi cię do pochłonięcia prędzej czy później paczki chipsów i ciastek, co oznacza, że jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu wokół ciała, musisz mieć białka, węglowodany, tłuszcze i owoce oraz warzywa. Połącz to z deficytem kalorii, a będziesz gotowy na sukces. 

Bonus – wykonuj także ćwiczenia na masę ciała na całe ciało

Jeśli chcesz zmaksymalizować spalanie tłuszczu, chcesz też być silniejszy podczas treningów. W tym kalistenika i ćwiczenia na masę ciała doskonale uzupełniają utratę tkanki tłuszczowej, ponieważ ćwiczenie wiele połączonych ćwiczeń takich jak: pompki, podciągnięcia i przysiady, znacznie podnoszą poziom testosteronu i ludzkiego hormonu wzrostu, jednocześnie zużywając najwięcej kalorii. 

W rezultacie – progresywne przeciążenie można zastosować o wiele bardziej skutecznie, co prowadzi do większego przyrostu siły i rozmiaru. Jednocześnie wyższy wydatek kaloryczny będzie również oznaczał wzrost całkowitego dziennego wydatku energetycznego (TDEE), pomagając stworzyć “deficyt kaloryczny” wymagany do utraty tłuszczu!

Mam nadzieję, że to pomogło i, że działania, które podejmiesz po tej motywującej rozmowie, wyjaśniły ci wszystko, dzięki czemu możesz łatwo stać się maszyną do spalania tłuszczu. 

 

Dodaj komentarz

Twój koszyk