Zrób gwiazdę jeśli jesteś dzieckiem, albo jak nie jesteś

Zrób gwiazdę jeśli jesteś dzieckiem, albo jak nie jesteś

Jak prawidłowo zrobić gwiazdę?

Z pewnością większość z nas kojarzy gwiazdę z dzieciństwem. I słusznie! Przynajmniej częściowo, ponieważ gwiazda to nie tylko „dziecięca rzecz”.

Czym jest gwiazda?

Gwiazda jest podstawowym ruchem niezbędnym do rozwoju gimnastyki, wymagającym takich kluczowych obszarów, jak siła, mobilność, ogólna koordynacja i zwinność. Dlatego dzieci lubią robić gwiazdę i uczą się ją łatwiej niż dorośli. Mają po prostu odpowiednie predyspozycje (jak małe ciała, które są łatwiejsze do manewrowania i naturalną elastyczność), a także nie boją się wyzwań. Ale nie tylko dzieci mogą nauczyć się robić gwiazdę i czerpać z niej korzyści. Dorośli powinni po prostu poznać swoje słabe punkty i wyeliminować je, a także zrobić kilka rzeczy, aby nabrać pewności siebie.

Według Harrella (2018) gwiazdę definiuje się jako „to, co zaczynasz od prawej nogi do przodu, a prawa ręka jako pierwsza kontaktuje się z ziemią. I odwrotnie, „lewa” gwiazda to taka, w której zaczynasz od lewej nogi do przodu, a lewa ręka jako pierwsza kontaktuje się z ziemią (zwróć uwagę, że „prawa” gwiazda to umiejętność skręcania w lewo, gdzie lewe ramię porusza się do tyłu względem ciała w ruchu.) „Tak powinno być w teorii, ale co z praktyką? W praktyce dorośli muszą poradzić sobie z trzema głównymi przeszkodami w ich ciele: ściśniętymi i słabymi nadgarstkami, ograniczonym ruchem zginania bocznego i ściśniętymi biodrami. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z gwiazdą, zastanów się nad tym i usuń te problemy poprzez dobry trening i ćwiczenia fizyczne.

Jak już powiedziano na początku tego artykułu, gwiazda wymaga dużej siły, szczególnie w nadgarstkach. Większość ludzi nie ma tendencji do obciążania rąk i dlatego ściśnięte i słabe nadgarstki przyczyniają się do korzystania z dodatkowego wsparcia w celu wyrównania wygody i dobrego poruszania się. Możesz wzmocnić nadgarstki, wykonując ćwiczenia zwiększające elastyczność i mobilność nadgarstków.

Innymi przeszkodami są ściśnięte biodra i ograniczony ruch zginania bocznego, który jest konieczny dla pełnej gwiazdy o prostej linii. W celu poprawy zgięcia bocznego zaleca się przede wszystkim rozciąganie, szczególnie Trójkątną Pozę lub Pół Naleśnika ze Zagięciem Bocznym.

Co powinieneś wiedzieć przed zrobieniem gwiazdy?

Możesz zrobić gwiazdę , zaczynając od stopy lewej lub prawej z przodu. Gwiazda porusza się obracając. Od Ciebie zależy, w którym kierunku łatwiej będzie ci się odbić niż w drugim. Co więcej, zanim zaczniesz robić gwiazdę, pamiętaj, że twoje ciało powinno stać pionowo. I nie zniechęcaj się. Nie ma lepszego sposobu na zrobienie idealnej gwiazdy niż dużo ćwiczyć.

Jak zrobić gwiazdę, jeśli jesteś początkujący?

Gwiazda wymaga dużej koordynacji, aby wylądować solidnie. Dlatego wizualizacja w formie wyobrażonej linii może być bardzo dobrą metodą dla początkujących. Musisz wybrać główną nogę i narysować linię. Później spróbuj zejść z linii pod kątem, a następnie przenieść w „V”, położyć pierwszą rękę na linii, potem drugą i pozwól swoim nogą podążać za nimi i wylądować po drugiej stronie linii. Musisz połączyć pracę całego ciała. Na początku nie powinieneś martwić się o utrzymanie nóg wystarczająco wysoko. Po pierwsze, powinieneś pracować nad koordynacją rąk i stóp.

Druga odmiana obejmuje rozpoczęcie od skierowania dominującej nogi do przodu, umieszczenia jednej ręki na ziemi, a następnie przeskoczenia nogami na drugą stronę linii. Na tym etapie nie powinieneś się martwić, jeśli wylądujesz idealnie na linii. Wymaga to postępu. Lepiej skup się teraz na najistotniejszym problemie, który sprawi, że ​​twoje nogi nie będą się krzyżować.

Wreszcie możesz skoncentrować się na rozpoczęciu i lądowaniu prosto na linii i wyprostowaniu nóg tak, jak to możliwe podczas lądowania.

Podsumowując, najpierw zacznijmy od narysowania wyimaginowanej linii, następnie skupmy się na koordynacji między dłońmi i stopami, następnie pracuj nad nogami, aby uniknąć, aby się nie skrzyżowały, a następnie zwróć uwagę na start i lądowanie prosto na linii i na końcu postaraj się wyprostować nogi tak bardzo, jak to możliwe. 

Jeśli chodzi o praktyczne przygotowanie, przede wszystkim powinieneś zadbać o… ubranie. Powinno być luźne i wygodne, aby ruch mógł być elastyczny. Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniej miękkiej powierzchni, takiej jak dywan, trawnik lub mata gimnastyczna. Miękka powierzchnia pomoże zminimalizować lęk przed kontuzją. Gdy masz już wygodne ubranie i znajdziesz miękką powierzchnię, możesz znaleźć partnera, który pomoże Ci i pokieruje twoimi ruchami. 

Nie zapomnij o rozciągnięciu nadgarstków i ścięgien przed ćwiczeniem. Ochroni cię to przed kontuzją. Możesz wykonywać ćwiczenia, siadając okrakiem z szeroko rozwartymi nogami i pochylać tułów w kierunku ziemi. Jeśli chodzi o ćwiczenie stania na rękach bardzo pomocne może się okazać przygotowanie ściany lub poduszki.

Pamiętaj o dwóch rzeczach: aby pozostać pozytywnym i powtarzać sobie, że jesteś w stanie to zrobić i nie zapomnij o głównych zasadach, które ilustrują ogólną ideę robienia gwiazdy: „Ręka, ręka, stopa, stopa” i „pojedynczy samolot”.

Jak zrobić gwiazdę jedną ręką?

Gdy dużo ćwiczysz i poprawiasz swoją siłę i elastyczność, twoja gwiazda stanie się dobra i silna, możesz spróbować zrobić jednoramienną gwiazdę, zwaną także gwiazdą na jednej ręce. Tym, co odróżnia gwiazdę na jednej ręce od gwiazdy na dwóch rękach, jest to, że należy podnieść swoją mniej dominującą rękę z ziemi podczas kładzenia najsilniejszej dłoni na ziemi i podnoszenia nogi i kopnięciu do góry drugiej nogi w powietrze, gdy kładziesz drugą dłoń. Ale zanim zaczniesz ćwiczyć jednoręczną gwiazdę, upewnij się, czy naprawdę czujesz się dobrze, robiąc oburęczną gwiazdę!

A więc jak to działa? Opanuj swoją gwiazdę ćwicząc z obu nóg. Przyczyni się to do zbudowania siły ramienia i barku potrzebnej podczas wykonywania jednoręcznej gwiazdy.

Kolejne kroki powinny być takie same jak podczas wykonywania zwykłej gwiazdy. Powinieneś znaleźć miękką powierzchnię i wykonać ćwiczenia rozgrzewające. Następnie poćwicz pracę nóg i układ rąk. Będzie to wyglądać tak samo, jak w przypadku zwykłej gwiazdy, z tą różnicą, że w tym przypadku użyjesz jednej ręki a nie dwóch.  Czas zająć pozycję. Podnieś dominującą nogę z ziemi i podnieś swoje ręce w ten sam sposób, jak w przypadku zwykłej gwiazdy i połóż swoje wewnętrzne ramię (byłoby dobrze, gdyby twoją nogą dominującą była prawda i odwrotnie) na zewnątrz lub za plecami. Pamiętaj o tym, aby nie używać ręki znajdującej się wewnątrz. Teraz nadszedł czas, aby pochylić się i położyć rękę na ziemi. Jeśli twoją dominującą stopą jest prawda, połóż lewą rękę na wyimaginowanej linii i upewnij się, że twoja główna ręka znajduje się pionowo w kierunku ruchu, a palce są skierowane w kierunku swojej dominującej stopy. 

Odepchnij się tylną nogą i kopnij swoje nogi wstecz. Spróbuj wylądować w linii pionowej. Na koniec możesz dodać trochę prędkości i jak w przypadku zwykłego koła…dużo ćwiczyć. Nie ma lepszego sposobu na opanowanie gwiazdy. 

Jak zrobić gwiazdę bez użycia rąk?

Ok, ale co jeśli opanowałeś już zwykłą gwiazdę i gwiazdę na jednej ręce? Chcesz rozpocząć nowe wyzwanie? Spróbuj gwiazdy bez użycia rąk! Brzmi przerażająco? Jeśli czujesz się komfortowo z gwiazdą na jednej ręce, nie będzie to niemożliwe, chociaż będziesz potrzebować dużo treningu i cierpliwości. Zacznij od stania z nogami i ramionami rozstawionymi szeroko i spróbuj znaleźć równowagę. Pamiętaj o poprzednich wskazówkach dotyczących miękkiej powierzchni i obserwatora. W tym przypadku, jest to jeszcze bardziej ważniejsze! Następnie weź parę szybkich kroków. To dlatego, że potrzebujesz większej prędkości. Następnym krokiem będzie podniesienie nogi nogi prowadzącej, która musi być równoległa do klatki piersiowej. Jeśli to zrobisz, zrób mały podskok drugą nogą i trzymaj ręce z daleka od tułowia i umieść główną nogę na ziemi. Ugnij kolano i ustaw je w tej samej pozycji co talia. Zatrzymaj swoją tylną nogę. Zwróć uwagę na tułów, który musi znajdować się poziomo względem podłoża i machnij nogami nad swoją głową. Wyląduj na tylnej nodze i połóż główną nogę na ziemi. 

Jak nauczyć kogoś gwiazdę?

Czy jesteś mistrzem robienia gwiazdy, ale nie wiesz, jak nauczyć swoich uczniów? Masz tu kilka wskazówek. Przede wszystkim zadbajmy o dobry sprzęt i miejsce. Będziesz potrzebował dużo miejsca – na przykład obszar, pokój z wysokim sufitem, a także miękką powierzchnię. Może to być mata do ćwiczeń. Istnieje kilka metod – użycie poduszki, sticks trick, straight line trick, a także hula hop i kreda. Rzućmy okiem na korzystanie z poduszki. Jeśli jesteś nauczycielem, powinieneś położyć poduszki na macie, postawić uczniów po jednej stronie i powiedzieć, aby przeskoczył na drugą stronę i powtórzył ćwiczenia. Jeśli wolisz użyć naklejkę musisz położyć ją przy nodze dominującej i poinstruować go, aby położył stopę z przodu naklejki i dłonie na podłodze w pozycji bocznej. Upewnij się, że twój uczeń kończy gwiazdę stopą za naklejką.  

Jeśli wybierzesz straight line trick, powinieneś położyć matę na otwartej przestrzeni i wziąć dwa kawałki taśmy maskującej i położyć je na macie, aby utworzyć pionową linię. Niech uczeń stanie na jednym z końców linii i poinstruuj go, aby umieścił ręce na linii. Twoim zadaniem będzie również wsparcie i sprawdzenie, czy wyląduje obiema stopami na linii. 

Taka jest teoria w skrócie, ale pamiętaj, że najlepszym sposobem jest ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć! Podobnie jak w znanym przysłowiu, które brzmi: “praktyka czyni mistrza”. 

 

Dodaj komentarz

Twój koszyk